logo

dr n. med.
Urszula Ucherek-Kowalska

 • W 1992 roku ukończyła Wydział Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej. W latach 1992-1998 pracowała na etacie asystenta w Katedrze i Zakładzie Ortodoncji Śląskiej Akademii Medycznej Wydziału Stomatologii w Zabrzu.

  Rok 1995 - I stopień specjalizacji ze stomatologii ogólnej, ocena bardzo dobra.
  Rok 1998 - II stopień specjalizacji z ortodoncji, ocena bardzo dobra.
  Rok 2005 - tytuł doktora nauk medycznych. Tytuł pracy doktorskiej: "Morfologia twarzowej części czaszki u pacjentów z okluzją dystalną”.

  Jest autorką publikowanych prac naukowych z tematyki diagnostyki oraz leczenia zębów zatrzymanych, a także diagnostyki i leczenia tyłozgryzów. Za pracę " Własne doświadczenie w diagnozowaniu i planowaniu leczenia Utrudnionego wyrzynania zębów w przednim odcinku szczęki” otrzymała w 2000 roku nagrodę im.Profesor Florentyny Łabiszewskiej-Jaruzelskiej.

  Z kolei praca "Morfologiczne zróżnicowanie budowy twarzowej części czaszki z okluzją dystalną" której była pierwszą autorką, uzyskała I nagrodę im. M. Zeńczaka w 2006 roku. Nagroda ta jest przyznawana dorocznie przez Sekcję Ortodontyczną Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego za najlepszą naukową publikację z dziedziny ortodoncji. Ma na swoim koncie wystąpienia na krajowych konferencjach naukowych oraz uczestnictwo w licznych międzynarodowych konferencjach.
  Od roku 2002 aż do chwili obecnej pracuje w NZOZ KO-MED w Tarnowskich Górach.

Lek. dent.
Agnieszka Wąsewicz

 • Po odbyciu stażu podyplomowego w rodzinnym Gdańsku podjęła specjalizację z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją zdając państwowy egzamin specjalizacyjny z najwyższym wynikiem w kraju.

  Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach i sympozjach naukowych. Posiada również doświadczenie w protetyce stomatologicznej. Chcąc pomagać pacjentom kompleksowo stale się kształci.

  Obecnie jest w trakcie drugiego szkolenia specjalizacyjnego z zakresu ortodoncji. Pod okiem swojego kierownika specjalizacji dr n.med Urszuli Ucherek-Kowalskiej w NZOZ KO-MED zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych z zastosowaniem nowoczesnych metod, w tym również systemu nakładowego Invisalign.

Asystentki